帝都乐彩票_帝都乐彩票app_帝都乐彩票官网

您未被授权查看该页

您不具备使用所提供的凭据查看该目录或页的权限。

请尝试以下操作:

  • 如果您认为自己应该能够查看该目录或页面,请与网站管理员联系。
  • 单击刷新 按钮,并使用其他凭据重试。

HTTP 错误 401.1 - 未经授权:访问由于凭据无效被拒绝。
Internet 信息服务 (IIS)


技术信息(为技术支持人员提供)

  • 转到 Microsoft 产品支持服务 并搜索包括“HTTP ”和“401 ”的标题。
  • 打开“IIS 帮助”(可在 IIS 管理器 (inetmgr) 中访问),然后搜索标题为“身份验证”、“访问控制”和“关于自定义错误消息”的主题。

Skrzydła husarskie...

I co my mamy robić...

Ostatnio, przedstawiciel jednej z grup husarskich zdenerwował się na nas i chyba obraził, bo udostępniliśmy na naszym facebooku, zdjęcia z ich imprezy z uwagą, względem niehistorycznych skrzydeł.

Zamieściliśmy te zdjęcia, bo promujemy różne działania husarskie, bo generalnie wydarzenie nam się podobało i dlatego to propagujemy. Niemniej jednak, starając się prezentować prawidłowy, zbliżony do historycznego, wizerunek husarii, gdy widzimy coś takiego, jak skrzydła, które tego warunku zdecydowanie nie spełniają, wpsominamy o tym. Naszą stronę hussar.com.pl odwiedzają grube tysiące widzów i nie chcemy wprowadzać ich w błąd. Nie chcemy propagować błędnego wizerunku i wpajać go widzom, bez odpowiedniej wzmianki czy uwagi.

Nie jest to z naszej strony złośliwość czy krytyka.

Próbowano nas przekonywać, że takie skrzydła są w filmach Jerzego Hoffmana czy w pomniku husarza w "amerykańskiej Częstochowie". Tyle że tamten wspaniały pomnik przedstawia też husarza z mieczem niczym spod Grunwaldu. Do jego twórcy trudno mieć pretensje, bo to artysta, a w sztuce wolno dużo.

Jednak ani ten pomnik, ani filmy Jerzego Hoffmana, to nie źródla historyczne, które ukazują, jak skrzydła w dobie świetności husarii wyglądały naprawdę.

Zapraszamy do lektury tekstu z ikonografią źródłową, o tym, jak skrzydła husarskie wyglądały naprawdę.

 

Wiadomości