O nas

Chorągiew husarska im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego

 

("kliknij" w zdjęcie lub tekst, by zobaczyć galerię zdjęć chorągwi hetmana Stanisława Żółkiewskiego i przeczytać o niej więcej, jak i o Fundacji HUSSAR)

 

napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

Jesteśmy grupą miłośników historii Polski, oręża, a przede wszystkim husarii z Warszawy.

Tworzyliśmy oraz braliśmy i bierzemy udział w wydarzeniach historycznych, patriotycznych i kulturalnych.

Na koncie mamy między innymi stworzenie serwisu internetowego hussar.com.pl, liczne wyprawy na dzisiejsze Kresy, do Księstwa Moskiewskiego oraz organizację i czczenie ważnych rocznic wydarzeń historycznych, jak 399 i 400 lecie bitwy pod Kłuszynem, 400 lecia zdobycia/ odzyskania Smoleńska, 400 lecia oblężenia i potyczki w Carewie Zajmiszczem oraz upamiętnienie istnienia Kaplicy Moskiewskiej w Warszawie, co można obejrzeć w naszej galerii zdjęciowej

Co roku jako husaria udajemy się w Wielką Sobotę do Archikatedry św. Jana w Warszawie ze święconką. Promowaliśmy monety NBP Husarz XVII wiek oraz monety Kłuszyn, braliśmy udział w Wielkim Teście z Historii TVP z okazji rocznicy 400 rocznicy bitwy pod Kłuszynem, szliśmy w Marszu Rotmistrza Witolda Pileckiego, Marszu Niepodległości, Święcie Niepodległości i wielu innych uroczystościach, a także w Nocy Muzeów. Ponadto współ-wydaliśmy dwie bardzo ważne książki poświęcone husarii „Kłuszyn 400 lat” oraz „Z dziejów husarii”.

Dokonaliśmy także dokumentacji fotograficznej i rozpowszechnienia nieeksponowanych obrazów „Bitwa pod Kłuszynem” i „Bitwa pod Chocimiem (’73)”. Wsparliśmy finansowo oraz poprzez użyczanie dokumentacji fotograficznej wspieraliśmy i wspieramy autorów książek historycznych/ husarskich i prac naukowych.

 

FUNDACJA HUSSAR   Bartosz Siedlar

 

Zapraszamy do współpracy.

Jako husaria chętnie weźmiemy w różnych przedsięwzięciach na terenie Warszawy, w okolicach i całej Polsce, jak i poza granicami

Bierzemy udział w wydarzeniach historycznych, kulturalnych, a także komercyjnych.

 

Kilka słów o założycielu strony hussar.com.pl i

chorągwi husarskiej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego

(w Warszawie)

 

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wiadomości