"Stara Bania" - ruska bania

"Stara Bania", to ruska bania, łaźnia i sauna. Warszawa, Leoncin.

 

"Stara Bania", ruska bania, to niewielki domek ze stuletniego jodłowego bala, położony w "Zaścianku Alaszówka, w Stanisławowie, koło Leoncina, 30km od Warszawy.

 

"Stara Bania", ruska bania, to wydzielony, ogrodzony i osłonięty przed oczami osób postronnych teren ze stawem, pomostem do opalania, basenikiem oraz trzymetrowym wzniesieniem, na którym znajduje się taras przeznaczony do oglądania okolicznej przyrody, biesiad, wypoczynku, a w słoneczne dni opalania.

"Starą Banię" otwieramy 24 VI 2016 roku i czynna będzie 7 dni w tygodniu.

 

W budynku "Starej Bani" mieścić się będzie ruska bania z piecem opalanym drewnem, jak również sauna z piecem elektrycznym. Ponadto salonik z ławami i stolikiem do biesiad i odpoczynku, przeberalnia, prysznic i WC. 

Bezpośrednio z budynku bani/ łaźni można przejść do pokoiku wypoczynkowego.

 

Naszym Gościom oferujemy w ramach dodatkowej usługi napoje i przekąski. 

 

Wkrótce powstanie osobna, poświęcona naszej "Starej Bani" strona www.

 

Inspiracje:

Podczas wyjazdów do Rosji, poznaliśmy cudowne i dobroczynne działanie łaźni/ ruskiej bani. Szczególnie dobrze i przyjemnie wspominamy czas spędzony w bani, położonej poza miastem, w pięknym plenerze, wśród przyrody, gdzie spokojnie można było spędzić czas, zrelaksować w gorącej bani i schłodzić w stawie. 

To właśnie chcemy zaoferować Wam, Gościom Zaścianka Alaszówka i naszej "Starej Bani".

 

 

Takich miejsc, jak na wschodzie, u nas w Polsce, jakby wbrew naszym wielowiekowym tradycjom, obecnie brakuje.

W Warszawie i okolicach szczególnie. Dlatego tworząc "Zaścianek Alaszówka", było oczywiste, że powstanie również "Stara Bania", zarówno dla nas, jak i dla Was, miłośników takiej gorąco- zimnej i swobodnej, niespiesznej formie wypoczynku.

 

Nasza "Stara Bania", to ruska bania i nie jest murowanym SPA, w glazurze i terakocie, a swoją formą ma przypominać dawne, podmiejskie i wiejskie łaźnie na terenach wschodnich.

U nas praktycznie wszystko z czego zbudowany jest obiekt, jest stare, poczynając od stuletnich grubych jodłowych bali bani,

 

Na terenie wokół "Starej Bani" poza wyżej wymienionymi obiektami, znajdą się leżaki, ławki i miejsce ogniskowe.

 

Zapraszamy na wypoczynek indywidualny i grupowy.

 

Bliżej otwarcia, zaprezentujemy pełną ofertę i cennik naszych usług.

 

 

"Stara Bania"- ruska bania, łaźnia i sauna, to tylko część Zaścianka Alaszówka, mieszczącego się w Stanisławowie nr 37A, 05-155 Leoncin, zaledwie 30km od Warszawy. (kod pocztowy jest niezbędny do znalezienia nas w google maps).

 

 

W ramach Zaścianka Alaszówka, z którego terenu bezpośrednio można wejść do Kampinoskiego Parku Narodowego, oferujemy już teraz jazdy konno, w tym w teren, po puszczańskich kniejach i szlakach lub na naszej stumetrowej ujeżdżalni, oraz kameralny pensjonat dla koni.  

 

Na miejscu istnieje również możliwość noclegu z pełnym wyżywieniem, w stuletniej, przeniesionej z okolic Dukli chyży.

 

 

Tymaczasem zapraszamy na nasz profil na facebook'u: facebook.com/starabania

 

Polecamy też artykuł ze zdjęciami o baniach, łaźniach i saunach, w tym w polskiej kulturze i historii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUSKA BANIA WARSZAWA  

 

STARA BANIA LEONCIN