Tutaj jesteś

Trekkingowy, miejski, a może MTB? – Jaki rower kupić?

17 sierpnia 2022 Hobby Jaki rower kupić?

Niezależnie od tego, ile mamy lat i jakie są nasze zainteresowania, to zawsze warto postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu – dzięki temu poprawiamy naszą kondycję fizyczną, samopoczucie i pracujemy na lepszą odporność w sezonie jesienno-grypowym. Najlepszym rozwiązaniem jest jazda na rowerze – na jaki rower się zdecydować, aby uprawianie tej dyscypliny przynosiło nam dużo radości?

Rower dostosowany do tras, które będziemy pokonywać

Najważniejszym wyznacznikiem, którym warto kierować się przy wyborze roweru dla siebie, jest przede wszystkim rodzaj dróg, którymi będziemy uczęszczać. Jaki rower kupić? Zastanówmy się, czy będziemy przede wszystkim używać go do jazdy po mieście asfaltowymi lub betonowymi drogami, czy może jednak znacznie częściej będziemy uczęszczać drogami szutrowymi, czyli gruntowymi. A może jedne i drugie będą zdarzać się równie często? Do jazdy po mieście i jego najbliższych okolicach można wybrać uniwersalny rower crossowy, który nadaje się zarówno do jazdy po drodze asfaltowej, jak i po szutrowej. Jeśli natomiast rower potrzebny nam do spokojnej jazdy po mieście, to w zupełności wystarczy nam lekki rower miejski.

Im bardziej jazda ekstremalna, tym bardziej zaawansowany rower

Interesuje nas jazda również po bardziej ekstremalnych trasach, np. górskich – jaki rower kupić? Do jazdy w trudniejszych warunkach, w tym przede wszystkim górskich, najlepszym rozwiązaniem są rowery MTB. Natomiast jeśli zamierzamy wybierać się naszym rowerem na długie wycieczki, gdzie dominować będą drogi asfaltowe, a także gruntowe, to możemy pomyśleć o takim rozwiązaniu jak rower trekkingowy. Rowery trekkingowe, czyli rekreacyjne, zapewniają wygodną i wyprostowaną pozycję siedzącą, a ponadto posiadają wyposażenie podróżnicze, które sprawdzi się w czasie dłuższych wojaży.

Właściwy dobór ramy

Wybór odpowiedniego roweru jednak nie ogranicza się tylko i wyłącznie do decyzji o tym, na jaki typ jednośladu się zdecydować. Równie ważną kwestią jest dopasowanie roweru do swoich fizycznych możliwości, czyli przede wszystkim wzrostu oraz wagi. Z tego też względu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rozmiar ramy, która zawsze powinna być dopasowana adekwatnie do naszej sylwetki. Ma to bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu podróżowania przez wiele godzin. Najlepszą metodą jest dokonanie pomiaru – w tym celu mierzy się odległość między podłożem i kroczem, a wynik mnoży przez określoną wartość adekwatną dla rodzaju roweru, np. w przypadku trekkingowego jest to 0,63. Otrzymaną wartość jeszcze należy podzielić, aby otrzymać wynik w calach – ostateczny wynik to wskazanie do odpowiedniego rozmia

ru ramy.

Jaki rower kupić? – Należy przede wszystkim kierować się swoimi preferencjami, a także rodzajem dróg, po jakich zamierzamy uczęszczać. Najlepiej więc swój zakup skonsultować ze specjalistą w tym zakresie – dzięki temu zakupiony rower będzie idealnie wpisywał się w nasze potrzeby i tym samym przyniesie wiele radości z regularnej jazdy w różnych warunkach terenowych.

ASEPTYCZNY

Rozwój umiejętności komunikacyjnych – jak mówić, żeby być słuchanym

Redakcja hussar.com.pl

Nasi redaktorzy na blogu Hussar to zespół pasjonatów historii, literatury i rozwoju osobistego, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głębokie zainteresowanie i doświadczenie w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i edukacyjne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu fascynujących ciekawostek historycznych, recenzjach książek oraz inspirujących treściach dotyczących rozwoju osobistego. Jesteśmy tu, aby inspirować i poszerzać horyzonty naszych czytelników, pomagając im odkrywać fascynujący świat historii, literatury i rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki rower kupić?